Úvod > Základní škola > Aktuality

Velikonoční jarmark se blíží!

Datum konání: 4. 4. 2023

Velikonoční jarmark se blíží!

Srdečně Vás zveme na tradiční Velikonoční jarmark, který se uskuteční již zítra od 15h před hlavním vchodem do školy. Jako každý rok se můžete těšit na mnoho originálních výrobků z velikonoční tématikou, které pocházejí z dílen vašich šikovných dětí. Stejně tak se budeme moci občerstvit a poslechnout si i malou hudební ukázku nadačního fondu Harmonie, který nám zahraje od 15:30 ve vnitřních prostorech školy u Ámose. Naši šikovní žáci, kteří vás budou obsluhovat u stánků, vám  cestu rádi ukáží.

Publikováno 15. 7. 2023 21:02

Velikonoční vyrábění v 7.C

Velikonoční svátky se blíží mílovými kroky a i my, zástupci 7. C a přípravné třídy Včeliček, jsme se přidali k přípravám na Velikonoční jarmark. Vyráběli jsme překvapení, která můžete vidět a koupit na našem „stánku“. Víc se rozepisovat nebudeme, přijďte na jarmark a vše uvidíte na vlastní oči.

Publikováno 15. 7. 2023 20:59

Pozvánka na 1. Barrandovský SWAP v rámci Velikonočního jarmarku

Pozvánka na 1. Barrandovský SWAP v rámci Velikonočního jarmarku

Pozvánka na SWAP – máte doma věci, které již nepoužíváte, ale dalším by mohli udělat radost nebo posloužit? Přineste je na náš první SWAP, který se bude konat v rámci Velikonočního jarmarku v úterý, 4.4. od 15h do 17h před školou. A co to vlastně je? Jednoduše výměna zboží (oblečení, věci do domácnosti, tašky, kufry, hračky…). Tyto věci jen musí být čisté/vyprané a funkční. Pokud byste zároveň našli něco, co by se vám líbilo nebo hodilo, můžete si to naopak odnést domů.

Publikováno 15. 7. 2023 20:54

Matematický klokan znovu potvrdil, že naše žáky matematika baví

Matematický klokan je mezinárodní soutěž, která není určena jen nejlepším, nejtalentovanějším matematikům, ale jejím cílem je získávat pro matematiku co nejvíce žáků. Chce jim ukázat zábavnou matematiku,  přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh může každý zažít radost z úspěchu a my jsme se do této soutěže už poněkolikáté zapojili.

Publikováno 15. 7. 2023 20:52

Andersenova noc

Datum konání: 31. 3. 2023

V pátek 31. 3., poslední den Měsíce knihy, proběhne tradiční Andersenova noc. Žáky a žákyně čeká večer plný literárních překvapení. Paní učitelky a páni učitelé pečlivě připravují zajímavý program pro své třídy. Neváhejte, kluci a holky, a přijďte se pobavit nad knihami. Těšíme se na vás!

Publikováno 15. 7. 2023 20:50

Jak vypadalo vysvědčení za starých časů?

Datum konání: 3. 4. 2023

… to se dozvíte na naší výstavě o školní dokumentaci, která proběhne v pondělí 3. 4. pro žáky a učitele školy od 10.00 h. a pro veřejnost od 15.00 h. do 17.00 hod. Vysvědčení, žákovské knížky, poznámky, pochvaly a napomenutí? Neváhejte se přijít podívat do kinosálu školy na skutečné skvosty, které laskavě zapůjčili učitelé, rodiče a přátelé školy ze svých rodinných archivů. Všem, kdo se podílejí na výstavě, velmi děkujeme za zapůjčení vzácností nevídaných. Těšíme se na vás!

Publikováno 15. 7. 2023 20:49

Velikonoční jarmark

Datum konání: 4. 4. 2023

Zveme všechny, stejně jako v předchozích letech, na tradiční Velikonoční jarmark, který se koná v úterý 4. 4. 2023 v čase od 15 do 17 h. Můžete se těšit na velikonoční dekorace, dobroty i lahodné nápoje. Letos proběhne nově také swap oblečení. Vše připravují naši žáci za podpory učitelského sboru, organizaci zajišťuje Žákovský parlament. Přijďte poklábosit, ochutnat naše delikatesy, nasát velikonoční atmosféru.

Publikováno 15. 7. 2023 20:47

European Money Quiz 2023 měl i úspěšné řešitele z naší školy!

Datum konání: 21. 3. 2023

21.3.2023 proběhlo Národní kolo soutěže European Money Quiz 2023 ve finanční gramotnosti. Naši školu reprezentovali žáci z 9.B Natálie Fedošová a Matěj Kotáb. Nemusíme se za ně stydět, protože mezi 280 týmy z celé republiky obsadili 19. místo. Byli první mezi pražskými základními školami.

Publikováno 15. 7. 2023 20:46

Živé sovy okouzlily naše prvostupňové žáky a žákyně

Datum konání: 6. 3. 2023

Živé sovy okouzlily naše prvostupňové žáky a žákyně

V pondělí 6. března čekal žáky prvního stupně zajímavý přírodovědný program. Měli jsme možnost se na dosah ruky setkat s většinou u nás žijících sov. Dozvěděli jsme se spoustu informací o způsobu jejich života, mimořádně vyvinutých smyslech a o sovích rekordmanech.

Publikováno 15. 7. 2023 20:45

Celoškolní soutěž ke Dni učitelů

Datum konání: 28. 3. 2023

V minulém školním roce jsme v měsíci březnu vyhlásili Soutěž o nejmenší, největší, nejzajímavější a nejstarší knihu. Přinesli jste tolik knih, že jsme je všechny vystavili v kinosále a výstava zaujmula nejednoho malého či většího čtenáře. Pro letošní rok se chceme věnovat škole a oslavě Dne učitelů. Nelekněte se, žádné učení, zkoušení a domácí úkoly v rámci této akce nebudou.

Publikováno 15. 7. 2023 20:42